Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostrov Roatán - nově objevená perla Karibiku

Roatán je ostrov v Karibiku, severně od Hondurasu, který leží v oblastí Zálivových ostrovů. Obyvatelé mluví anglicky a španělsky, jsou potomky černých otroků a skotských přistěhovalců a chodí do anglikánských kostelů. Životní styl zde připomíná ostrovy Antil a historie je s nimi i spojuje. Místní vyprávějí legendy o pirátských pokladech.

Zálivové ostrovy (Islas de la Bahía) objevil v roce 1502 Kryštof Kolumbus. Od té doby se o ostrovy přetahovalo několik mořeplaveckých mocností - Španělsko, Holandsko, Anglie. Později získali definitivně souostroví do svých rukou Britové. Z tohoto důvodu mluví dodnes 95 % obyvatel ostrovů anglicky, přestože je Honduras hispánská země.

Hlavní změny v poslední době zažil ostrov v roce 1972 otevřením prvního Municipalu ve východní části ostrova, v Santos de Guardiola, kterému místní říkají Oak Ridge. Dalším významným krokem bylo otevření mezinárodního letiště na západní straně ostrova ve městě Coxen Hole, které je i hlavním městem Roatánu. Tím se otevřely přístupové cesty investicím ze zahraničí a Roatán se tak stal vyhledávanou destinací. Většinu návštěvníků sem láká jedna z nejkrásnějších potápěčských lokalit světa díky obřímu korálovému útesu, který je druhým největším na světě.

Roatán je díky svému vývoji a díky historii zapomenutého ostrova stále panenským místem západního Karibiku, kde nenajdete velké hotelové komplexy a přeplněné pláže. Díky české komunitě, která na ostrově vznikla v roce 2008, se stal ostrov vyhledávaným cílem českých turistů, kteří zde mají velmi dobré zázemí. Projekt České vesnice na ostrově patří k nejvýznamnějším zahraničním projektům na Roatánu. Mnoho Čechů si zde plní své sny o domově na břehu Karibského moře, žijí zde, pracují nebo investují do nemovitostí. Mnozí další sem jezdí pravidelně na dovolenou mimo běžné a dnes již přeplněné turistické destinace v Evropě. Zájem stále roste díky výraznému poklesu cen letenek, které lze zakoupit za ceny od 16.000 Kč. I doba letů přes USA je příznivá a po odletu z Prahy nebo z Vídně v pátek jste již v sobotu v poledne na ostrově.

K největším dovolenkovým lákadlům ostrova Roatán patří příjemné tropické klima s teplotami, které téměř nikdy nepřekračují 30 stupňů celsia, nádherné volné pláže, čisté a velmi teplé Karibské moře. K tomu všemu ještě přidejte velké množství zajímavostí a přírodních atrakcí, jako jsou lanové dráhy (zip-lines), výlety do jungle, mnoho zvířat, koupání s delfíny, šnorchlování, potápění... a Váš cíl na příští dovolenou v Karibiku je téměř jasný! Pokud ještě váháte, tak se podívejte na zdejší jídlo nebo rum.

- PR článek - 

Článek byl zobrazen 3 478 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko