Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostrov Roatan

Ostrov Roatan se nachází mezi ostrovy Útila a Guanaja v karibském moři a je největším ostrovem honduraských ostrovů. Honduraský ostrov Roatan v Karibiku představuje naprostou středoamerickou špičku. Ve vnitrozemí je zachovaná původní džungle a podél pláží jsou korály s možností jednoho z nejlepších potápění. Roatan můžete najít rovněž pod názvem Rattan nebo Ruatan. Ostrov je asi 60 km dlouhý a v nejširším místě je 8 km široký.

Tento kouzelný ostrov patří do volného souostroví Bay Islands, které tvoří součást nepravidelné linie ostrovů a ostrůvků, táhnoucích se podél karibského pobřeží Střední Ameriky od jižního pobřeží mexického Yucatanu až k Panamské šíji.

Nejvýchodnější část ostrova je oddělena spletitými kanály s mangrovovým porostem, v některých místech až 15 širokým. Na východním konci Roatan sousedí s přilehlými ostrovy Morat, Barbetta, Pigeon a Barefoot Cay. Podnebí na tomto ostrově je po většinu roku velmi příjemné tropické. Teploty se zde celoročně pohybují okolo 27°C. Vlhkost vzduchu bývá 25%, zřídka se vyskytují srážky.

První zmínka o těchto místech se datuji již od roku 1502, kdy byly ostrovy Bay Islands navštíveny Kryštofem Kolumbem při poslední cestě na nový kontinent. Na pobřeží ostrova se nacházejí rozlehlé korálové útesy, a proto byl na ostrov ve středověku nesnadný přístup. Ostrovy se tak stávaly lákavým úkrytem pirátů.

Svá rekreační sídla si na Roatanu budují především bohatí Američané, kterým se však zatím podařilo zabránit tomu, aby ostrov zasáhla vlna masové turistiky. Kvůli v podstatě nedotčené přírodě a jedinečným potápěčským lokalitám, stejně jako pro naprosto uvolněný „karibský“ životní styl je ostrov též oblíben mezi nezávislými cestovateli a potápěči.

Svým návštěvníkům nabízí Roatan celou řadu aktivit, spojených s mořem: potápění (řada lokalit v okolí ostrova patří k těm nejvyhlášenějším v celé oblasti), rybaření, šnorchlovaní a provozování vodních sportů.

Město s největší hustotou obyvatel na ostrově Roatan se nazývá Coxen Hole v samosprávním oblasti Roatan na jihozápadě ostrova. Mezi další významná města ostrova patří French Harbour, West End a Oak Ridge v části Jose Santos Guardiola. Oblast Jose Santos Guardiola byla pojmenována podle bývalého hondurazkého prezidenta stejného jména, žijícího v letech 1816 - 1862.

Na Roatanu se nachází mezinárodní letiště Roatan. Roatan je v posledních letech pravidelnou zastávkou na lodních okružních plavbách Karibikem. Již i v ČR lze zakoupit letecké zájezdy na Roatan včetně takovéto okružní plavby.  Vzhledem k malému počtu ubytovacích kapacit a mimořádně velkému zájmu návštěvníků, především ze Severní Ameriky, nelze mít velká očekávání s ohledem na poskytované služby.

V těsné blízkosti se také nachází největší bariérový útes v karibském moři a druhý největší ve světě (největší je v Austrálii, tzv. Great Barrier Reef). Toto místo se právem stalo důležitou zastávkou milovníků scuba divingu na výletních lodích.

 

Ostrov Roatán - nově objevená perla Karibiku

Ostrov Roatán - nově objevená perla Karibiku

Roatán je ostrov v Karibiku, severně od Hondurasu, který leží v oblastí Zálivových ostrovů. Obyvatelé mluví anglicky a španělsky, jsou potomky černých otroků a skotských přistěhovalců a chodí do anglikánských kostelů. Životní styl zde připomíná ostrovy Antil a historie je s nimi i spojuje. Místní vyprávějí legendy o pirátských pokladech.

celý článek

 

Roatan - zapomenutý ráj v Karibiku

Roatan - zapomenutý ráj v Karibiku

Ostrov Roatan je jeden z kouzelných karibských ostrovů ležící ve vnitřním Karibiku. Patří do volného souostroví Bay Island, které je součástí nepravidelné, volné linie ostrovů a ostrůvků, táhnoucích se podél karibského pobřeží Střední Ameriky od jižního pobřeží mexického Yucatanu až k Panamské šíji.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko